29. Finał WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie

29. finał WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie przed nami!

31.01.21 (niedziela) zapraszamy na finał w postaci wydarzeń artystycznych online na żywo!

– 11:00 – Przedstawienie Teatru tańca GOK Luzino
– 13:00 – Koncert Grupy Gitarowej GOK Luzino
– 15:00 – Koncert Sławomir Piec & Kasia Seyda
– 17:00 – Koncert zespołu Tatk je złi

Serdecznie zapraszamy!

17 stycznia wystartowały długo oczekiwane aukcje Allegro!

Każdy z Was może wesprzeć Orkiestrę przekazując przedmioty na aukcje. ❤️

29. Finał WOŚP odbywa się już w niedzielę 31.01. Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie organizuje z tej okazji kilka wydarzeń online oraz zachęca do udziału w charytatywnych licytacjach przedmiotów i usług.

Już o godz. 11:00 odbędzie się pierwsze wydarzenie – przedstawienie Teatru Tańca GOK Luzino. Tancerki zaprezentują swój kilkunastominutowy program artystyczny pod kierownictwem choreografki, Sangmo Borysewicz. Ich występ nawiązywać będzie do ogólnopolskiego konkursu tanecznego o Złotą Baletkę, który odbył się niedawno w Krakowie, a w którym zostały nagrodzone 4 młode adeptki tańca z Luzińskiego Centrum Kultury. Na pokaz złożą się krótkie etiudy baletowe i tańca w powietrzu. Towarzyszyć im będzie muzyka filmowa.

Na godz. 13:00 zaplanowany jest występ grupy gitarowej Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Wykonane zostaną kolędy, a także utwory muzyki rozrywkowej przygotowane przez uczestników zajęć gitary Reinera Mattar.

O 15:00 zagra duet muzyków, Sławomir Piec – gitara i Kasia Seyda – saksofon. Wykonają oni covery znanych utworów z repertuaru Stinga czy zespołu Fugees (Killing me softly), a także innych, w tym kompozycji z dużego ekranu.

O godz. 17:00 wystąpi luziński zespół Tatk je złi. Na repertuar koncertu złożą się popularne polskie piosenki.

Inną stroną 29. Finału WOŚP koordynowanego przez GOK Luzino są licytacje. Na cele potrzeb oddziałów dziecięcej laryngologii i otolaryngologii swoje prace i usługi przekazało wiele firm i osób prywatnych z gminy Luzino. Są to m.in. lekcja jazdy na łyżwach z byłą zawodniczką łyżwiarstwa figurowego, Emilią Rewako; rower miejski; zdjęcia z wystawy fotograficznej Reinera Mattara, które artysta zaprezentował m.in. w trakcie wystawy ArtGOK Luzino w Ambasadzie Belgijskiej (w dwóch formatach) i kalendarz na 2021 r. ze zdjęciami artysty; vouchery przekazane przez restaurację „Trzy Korony z Luzina, Alicję Pobłocką z firmy SunShine, restaurację Sorrento; wieszak ubraniowy na korytarz i stolik ubraniowy wykonany własnoręcznie przez Macieja Gabrychowicza; obrazy olejne przekazane przez artystkę Małgorzatę Kotłowską i przez członkinie stowarzyszenia ProBono Luzino, Jadwigę Namyślak, Zofię Botulińską, Teresę Ellwart, Eulalię Szmydtka; elementy dekoracyjne wykonane w technice makramy przekazane przez Halinę Szulc; 2 koszulki z zawodów Strong Man z autografami; przedpremierowa płyta zespołu Blue May pt. „Własny świat” i inne.

Ponadto na aukcję trafiły już książki takie jak „Boże Narodzenie Pawełka” autorstwa luzinianki, Honoraty Nowak Pobłockiej; publikacje dot. dziejów historii Kościoła w Polsce czy latarni morskich na terenie północnej Polski.

Część artystyczną śledzić będzie można na fb.com/LuzinoGOK. Brać udział w naszych licytacjach można natomiast przez allegro.pl/uzytkownik/sztabluzino.