Bezpłatne warsztaty teatralne dla młodzieży połączone z udziałem w spektaklu o Prymasie Wyszyńskim

Wyjątkowa oferta dla młodych miłośników teatru z naszej gminy! Już 12 września do Luzina przyjedzie z Gliwic Teatr A zawodowo zajmujący się teatrem religijnym, który pokaże swój spektakl o Prymasie Stefanie Wyszyńskim „Życie jest większe od legend”.

Zanim jednak zobaczymy sam spektakl do wykonania wybranych scen zaproszeni zostaną uczestnicy młodzieżowej grupy teatralnej powołanej przy GOK Luzino.

Co mówią o spotkaniach prowadzący warsztaty aktorzy, Leszek Styś i Marek Stecko?

„Zajęcia teatralne poświęcone zostaną opracowaniu na bazie elementarnych zadań aktorskich poświęconych świadomości ciała, kreatywnej pracy w grupie, interakcji i emocji na scenie, budowaniu psychologii postaci i kontekstu społecznego – kilku etiud teatralnych, które w charakterze intermediów/interludiów (w nawiązaniu do dziejów widowisk teatralnych) zostaną wprowadzone do spektaklu, korespondując z jego zwartą, misteryjną formą, poszerzając jego kontekst – w przeświadczeniu twórców dając szansę na ubogacenie jego metaforycznych treści.

Tej teatralnej pracy przyświeca pytanie: Co może znaczyć dla współczesnych młodych ludzi dzieło Prymasa Tysiąclecia? Czy jest ważne?, Czy może stać się ważne – gdyby uczciwie naświetlić konteksty: historyczny, społeczny, czy religijny jego działania?”

Plan warsztatów:

– 10 września (piątek) / 15:00-19:00 / GOK w Luzinie / warsztaty teatralne

– 11 września (sobota) / 8:00-16:00 / GOK w Luzinie / warsztaty teatralne

– 12 września (niedziela) / 14:30 / plac przy Kościele pw. św. Wawrzyńca w Luzinie / udział w spektaklu „Życie Jest Większe od Legend”

Dla kogo: młodzież 10+

Liczba miejsc: 15 (decyduje kolejność zgłoszeń)

Udział w warsztatach i spektaklu jest bezpłatny

W miarę możliwości uczestnicy warsztatów proszeni są o przyniesienie na próby długich czarnych płaszczy.

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura – Interwencje 2021”.

Zgłoszenia mailowo na adres: promocja@gok.luzino.pl

Dodatkowe informacje pod nr tel.: 58 678 05 52