Eliminacje Gminne 52 konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej „Rodnô mòwa”

Wczoraj odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego, które zgromadziły wspaniałych artystów z różnych kategorii wiekowych. Jury w składzie Maria Krośnicka, Alicja Klinkosz i Marlena Wilkowska oceniali nie tylko dobór repertuaru, ale również interpretację utworu, dykcję, pamięciowe opanowanie tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w tych konkursach i podzielili się swoim talentem. Wszyscy byli niesamowici i pokazali swój niesamowity potencjał, a wybór zwycięzców był bardzo trudny.

Z przyjemnością informujemy, że laureaci pierwszych dwóch miejsc w każdej kategorii wiekowej będą reprezentować Gminę Luzino w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 12 maja 2023 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Będzie to doskonała okazja dla zwycięzców, aby zaprezentować swoje umiejętności na szerszej scenie i mieć szansę na kolejne nagrody.

Nie możemy również zapomnieć o wspaniałych fundatorach nagród dla każdego uczestnika biorącego udział w eliminacjach gminnych – Lokalnej Grupie Działania „Kaszubska Droga”. Dzięki ich wsparciu mogliśmy uhonorować wszystkich uczestników i nagrodzić ich za ich ciężką pracę i zaangażowanie.