Magia Nocy Świętojańskiej 2024 r.

Już tradycyjnie, w ramach obchodów sobótkowych, Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie pod nazwą „Magia Nocy Świętojańskiej”, które odbędzie się 23 czerwca 2024 roku, od godziny 18:00 w malowniczym parku im. Gerarda Labudy w Luzinie.

 

W programie tegorocznej edycji przewidziano szereg licznych aktywności utrzymanych w klimacie starosłowiańskim. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w zabawach plebejskich, spróbować swoich sił w kowalstwie, tkactwie, szermierce, szyciu z materiałów oraz pisaniu gęsim piórem. Dodatkowo obędą się darmowe warsztaty tworzenia skórzanych zakładek, gra terenowa z nagrodami, malowanie słowiańskich symboli na torbach bawełnianych i szklanych słoikach, drewniane kółko i krzyżyk, wytwarzanie ceramicznych naczyń, kaletnictwo oraz plecenie wianków z polnych kwiatów, to tylko niektóre atrakcje przygotowanych dla uczestników. Nie zabraknie również pokazu wyrobionych przedmiotów skórzanych, piernikowych, szydełkowych oraz rzeźb w drewnie.

O godzinie 19:00 odbędzie się spektakl „Kupalnocka” w wykonaniu Teatru Szpilka działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie, w reżyserii Eweliny Kuc, natomiast o 20:30 zaplanowane jest uroczyste rozpalenie ogniska, następnie o 21:30 Teatr Zymk zaprezentuje spektakl „Jidzemë z kanią”, który wyreżyserował Adama Hebel. Wieczór zakończy widowiskowy taniec ognia.

Serdecznie zapraszamy do udziału całe rodziny, aby wspólnie celebrować tę wyjątkową noc, poznawać tradycje i cieszyć się bogatym programem kulturalnym.

Data: 23 czerwca 2024
Godzina: Startujemy o 18:00
Miejsce: Park im. Gerarda Labudy, Luzino
Atrakcje dodatkowe:
🕣19:00 – spektakl „Kupalnocka” w wykonaniu Teatru Szpilka działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie, reż. Ewelina Kuc
🕣20:30 – rozpalenie tradycyjnego ogniska
🕤21:30 – spektakl „Jidzemë z kanią” Teatr Zymk, reż. Adam Hebel
🕥22:30 -taniec ognia

Organizator:

Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie

Patronat honorowy:
Wójt Gminy Luzino Jaroslaw Wejer
Starosta Powiat Wejherowski Marcin Kaczmarek

Patronat medialny:

Twoja Telewizja Morska
Norda FM
Nadmorski24.pl
Pomorze Kultury
Gazeta Świętojańska

Partnerzy i Sponsorzy:

Eurocast Spółka z o.o.
TomLech Tomasz Kafel
Bertrand okna i drzwi
Eko Logistik Usługi Komunalno Transportowe
Hewelix
Deyal
Nadleśnictwo Strzebielino, Lasy Państwowe
Instytut Promocji Kultury i Sztuki
Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Barłominie
Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Tempora Militum
Stowarzyszenie Twórczej Aktywności Rodzin „Fistaszki”
Wynajmijekranled.pl
Słodka Porcja
Pierniki BAJKA Blokus
Ochotnicza Straż Pożarna w Luzinie
Transformels
WP Piotr Waga
Semerling Security
Teatr Zymk