Niesamowity Dzień Dziecka

„Ratując pszczoły ratujesz świat”

Zapraszamy dzieci w wieku 4-10 lat na Facebooka Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.

 

UWAGA – warsztaty i spektakl on-line będą dostępne tylko 01.06. (Dzień Dziecka). Zachęcamy do oglądania realizacji na żywo!

09:00 – cz.1 Gdzie jest królowa?

11:00 – cz. 2 Budujemy pszczeli hotel.

13:00 – cz. 3 Warto być proekologicznym.

15:00 – cz. 4 Każdy z nas może zmienić świat.

17:00 – SPEKTAKL Mała Oj-czy-zna

Poznacie tajniki budowania hotelików dla owadów, robienia lalek-pszczół z materiałów, jakie zalegają w domu, nauczycie się grać i komponować na nietypowych instrumentach, a także śpiewać piosenki o pszczołach, poznacie lalkowych bohaterów pewnej bajki.

Spektakl „Mała Oj-czy-zna” to bajka dla każdego, kto myśli globalnie o środowisku i losach naszej planety. To również spektakl dla tych, którzy działają lokalnie, ucząc siebie i innych nabierać nawyków poszanowania przyrody i jej mieszkańców. Główną bohaterką przedstawienia jest dzielna Pszczoła, która podczas wypełniania misji w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym spotka na swojej drodze różne, ciekawe stworzenia. Czy uda się im rozwiązać problem, o którym opowie im przybyszka? Czy podejmą ryzyko wspólnego działania i wykażą się gotowością do niebanalnych akcji? Jak bardzo mała bohaterka może wpłynąć na myślenie człowieka o przyszłości? O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się i zaśpiewać podczas spektaklu.

Warsztaty:

Koncepcja i scenariusz: Magdalena Olszewska

Zdjęcia i montaż warsztatów: Konstanty Kajtoch

Prowadzenie zajęć muzycznych: Hanna Łubieńska

Produkcja: Fundacja Pomysłodalnia

 

Spektakl:

Reżyseria, scenariusz: Magdalena Olszewska

Scenografia, projekt i wykonanie lalek: Karolina Górska

Muzyka: Krzysztof Wojciechowski

Obsada: Hanna Łubieńska, Grzegorz Miller