Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Luzinie

GOK w Luzinie zaprasza na Majówkę 2021 przed ekrany

Pandemia zatoczyła koło. Po razy drugi, ze względu na pandemię COVID-19 podczas obchodów 3 Maja nie będzie wspólnego świętowania i tłumów. Organizatorom wydarzeń kulturalnych pozostają działania w formule on-line oraz te oraz te bez udziału widzów.

Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie we współpracy z Gminą Luzino zorganizował wydarzenia z okazji obchodów 230. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Drzewka wolności i Orkiestra Dęta GOK Luzino z nowym dyrygentem oraz poszerzonym składem.

Jednym z punktów obchodów 3 Maja przygotowanych przez GOK Luzino będzie sadzenie symbolicznych drzew wolności. 3 maja o godz. 13.00 Wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy Bartłomiejem Formelą w Parku im. Profesora Gerarda Labudy zasadzą 10 pięknych platanów, na które fundatorów pozyskał GOK Luzino.

Podczas obchodów 230. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja zagra także Orkiestra Dęta GOK Luzino, co ważne – pod batutą nowego dyrygenta, Marcina Grzywacza – byłego kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej w Gdyni.

Wydarzenie będzie transmitowane w mediach społecznościowych GOK-u oraz Gminy Luzino.

Sponsorami drzewek, których zaprosił do współrealizacji inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie są następujące firmy:
 
– p. Piotr i Halina Waga, Firma Budowlana WP Waga
–  p. Ireneusz Kandzorra, Energobud handel i usługi
–  p. Andrzej Labudda, Restauracja „Trzy Korony”
–  p. Bartłomiej Formela, Transformels Roboty Ziemne Bartłomiej Formela
–  Bank Spółdzielczy w Krokowej
–  p. Dariusz Gruba, EKO LOGISTIK Usługi Komunalno-Transportowe
–  p. Natalia Jaworska i p. Piotr Wiśniewski, Centrum Budowlane Delvar spółka cywilna.

Film z zasadzenia platanów można obejrzeć tutaj.

Film z udziałem mieszkańców i władz

Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie zaprezentuje film o charakterze patriotycznym z udziałem przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie Gminy Luzino, młodzieży z grup artystycznych GOK-u oraz pracowników, a także przyjaciół Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Film będzie dostępny na fanpage GOK-u na portalu społecznościowym facebook.com/luzinogok oraz YouTube.com. Premiera zaplanowana jest na godz. 8:00 rano.

Patriotyczny film z udziałem mieszkańców gminy Luzino można obejrzeć tutaj.

Kultura w plenerze

Co ciekawe 3 Maja br. kultura wyjdzie również, już po raz drugi w Luzinie – na ulice. Na słupach ogłoszeniowych znajdujących się na terenie całej gminy pojawi się dwumetrowa grafika przedstawiająca obraz Jana Matejki pn. „Konstytucja 3 Maja 1791” r. przygotowana przez GOK Luzino.