Orkiestra Dęta Gminy Luzino działająca pod auspicjami Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.

To grupa ponad 30 muzyków, pod kierownictwem  byłego dyrygenta Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej, wyróżniająca się świeżym podejściem repertuarowym (opartym na standardach jazzowych, szantowych i alternatywnych) łączącym tradycyjne instrumenty dęte z innymi pokroju gitary elektrycznej, basowej czy kolejnych instrumentów rzadko spotykanych w tego typu zespołach, zaś wszystko uzupełnia operowy wokal regionalnej piosenkarki będącej nieodzownym członkiem zespołu. Łącząc to wszystko odbiorca ma do czynienia z pełnoprawnym doświadczeniem, zaskakującym, niezwykle dynamicznym aczkolwiek stonowanym, treściwym z wybrzmieniem profesjonalnym.

Dość powiedzieć, że orkiestra miała swój główny wkład w koncercie w Filharmonii Kaszubskiej, gdzie wystąpiła razem z tenorem Szalonkiem, basem Fopke czy słynnym m.in. z Leszczy Maciejem Miecznikowslim.

Aranżacje dla muzyków tworzymy w oparciu o indywidualne umiejętności każdego z nich, z założeniem każdorazowego podciągania poprzeczki lekko ponad jego umiejętności, dzięki czemu świeży w koncertowaniu artyści szybko osiągają etap zgrania z zespołem tworząc specyficzną więź nierozerwalnej struktury, której brzmienie jest niepowtarzalnym doświadczeniem na arenie ogólnopolskiej.