Relacja z koncertu z piosenkami Ewy Demaryczk w ramach „Muzycznych Niedziel przy Sosnach”

W niedzielę 8 sierpnia w Parku im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie odbył się kolejny koncert z cyklu Muzyczne Niedziele Przy Sosnach / 11 i 25 lipca oraz 08 i 22 sierpnia / organizator: GOK Luzino Tym razem wypełniła go muzyka legendarnej polskiej piosenkarki Ewy Demarczyk w wykonaniu zespołu Eve Quartet, nowopowstałej grupy, nad którą opiekę artystyczną sprawuje Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie.

Kolejną odsłonę „Niedziel” od strony muzycznej przygotowywano od dobrych kilku tygodni. W selekcji piosenek wykorzystanych podczas koncertu nie mogło zabraknąć przebojów Demarczyk takich jak Skrzypek Hercowicz, Karuzela z Madonnami czy Grande Valse Brillant. Wokalistka, Ewelina Kuc, od niedawna związana z naszą gminą oczarowywała publiczność zarówno interpretacjami piosenek jak i ciekawymi opowieściami na temat historii powstania konkretnych utworów. Oprawę muzyczną współtworzyło dwóch instrumentalistów, Mikołaj Dudkiewicz na gitarze i Artur Paluszyński na pianinie.

Starali się oni na swój sposób pokazać na dwóch instrumentach partie oryginalnie powierzone oryginalnie wieloosobowym zespołom. Dbali przez cały koncert o współpracę z wokalistką, która mogła dzięki temu swobodnie interpretować piosenki Demarczyk i wydobywać z nich tą głębię, którą zawarli w niej autorzy zarówno tekstu jak i muzyki. W zasadzie od pierwszego utworu dało się wyczuć dużą życzliwość publiczności dla prezentowanych przez wokalistkę interpretacji. Na koniec wydarzenia publiczność zażyczyła sobie by zespół raz jeszcze wykonał Grande Valse Brillant. Całość zakończyła się owacją na stojąco.

Należy podkreślić bardzo dobrą organizację koncertu od strony technicznej i reżyserii dźwięku (Zacharski ART) jak i fakt, że scena osłonięta została namiotem dzięki uprzejmości firmy Ence Pence, a do dyspozycji publiczności były leżaki. Dzięki temu nieprzewidywalność aury nie była żadną przeszkodą. W konsekwencji dziesiątki słuchaczy zapoznało wczoraj po raz pierwszy grupę Eve Quartet. Zespół, nad którym opiekę artystyczną sprawuje Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie, wkrótce pojawi się z koncertami także w innych miejscach naszego regionu z tym repertuarem.

Fot. Wynajmij ekran led

 

 

Font Resize