Wawelskie Koty wyruszają do Luzina – spektakl baletowy online

Już 22.01 z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy na premierę online pierwszego luzińskiego spektaklu baletowego pt. „Wawelskie Koty wyruszają do Luzina” w reżyserii Sangmo Borysewicz, w której udział bierze grupa Teatru Tańca działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie.
Ta etiuda filmowa rozpoczyna się na Zamku Królewskim na Wawelu, gdzie znudzone próżnym życiem królewskie koty postanawiają zwiedzić Polskę. Odwiedzają Zamek Pieskowa Skała, przedzierają się na północ, aż trafiają do Barłomina gdzie spotykają m.in. alpaki. W Barłominie zachwycają się też drzewostanem, który przypomina im dawne, rycerskie legendy. Po odwiedzinach kaszubskich jezior i brzegów Bałtyku ostatecznie trafiają do Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Zachwycone okolicą i regionem postanawiają na stałe pozostać w gminie i porzucić życie dworskich zwierząt.
Celem i założeniem projektu jest ukazanie szerokiej widowni sztuki baletowej w formie różnych technik, demi-klasyki, air dance i akrobatyki, poprzez spektakularne scenerie polskiej przyrody.
Realizacja wideo – Arkadiusz Jaskułka
Partnerzy projektu: Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Barłominie; Klub Jeździecki Barłomino, Zamek w Pieskowej Skale.