Wizyta studyjna w Słupsku

W pierwszym dniu wizyty studyjnej zaprezentowany został potencjał, specyfika oraz możliwość rozwoju miejscowości Swołowa. Kolejnym punktem było zwiedzenie oraz zaprezentowanie działalności Muzeum Kultury Ludowej Pomorza. Zaskakującym miejscem dla przedstawicieli GOK Luzino była prezentacja Bazarku Natury, który pokazał możliwość kultywowania lokalnych tradycji. Kolejnym punktem był przejazd do Lądowiska Kultury
w Redzikowie. Przedstawiciele GOK Luzino mogli zapoznać się z funkcjonowaniem, działaniem animacyjnymi i społecznymi tej instytucji.

Drugi dzień rozpoczął się spotkaniem z Prezydentką  Słupskiego Ratusza, gdzie przedstawiciele GOK Luzino mogli zapoznać się z współpracą samorządu
z instytucjami kultury. Podczas pobytu zostaliśmy zapoznani z historią ratuszu. W tym również mieliśmy możliwość poznania dwóch miejsc twórczej aktywności: „Ceramikarnia”
i „Rękodzielnia”, gdzie również zostały przeprowadzone warsztaty filcowania na mokro. Kolejnym punktem wizyty była prelekcja, która została przeprowadzona przez Dyrektora Słupskiego Ośrodka Kultury.  Przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie w tym dniu zaproszeni zostali na obejrzenie spektaklu „Hanna i Hannelore” w Państwowy Teatrze Lalki „Tęcza”.

Trzeci dzień wizyty studyjnej upłynął nam z zapoznaniem się ofertą edukacyjną Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, gdzie odbyły się również warsztaty  „Słupscy osadnicy to my”. Na zakończenie wizyty mieliśmy możliwość zwiedzenia wystawy prac Witkacego.

Podsumowując: wizyta studyjna odbywająca się w Słupsku była dla nas inspiracją i pozwoliła spojrzeć na naszą instytucję z innej perspektywy.