Wystawa grafik Małgorzaty Kotłowskiej już od 14 stycznia

Zapraszamy na kolejną wystawę z cyklu ArtGOK Luzino do Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie już od piątku 14 stycznia. Tym razem będzie można się zetknąć z pracami utalentowanej artystki młodego pokolenia zamieszkałej w Luzinie, Małgorzaty Kotłowskiej.

Oto co mówi o ekspozycji sama artystka:

„Inspiracją do stworzenia rysunków prezentowanych na wystawie były widoki, które codziennie towarzyszą mi podczas drogi do domu. Początkowym zamiarem  było ukazanie jednego widoku, który zmienia się wraz z porami roku, lecz z czasem pomysł ewoluował o wykorzystanie kolejnych perspektyw.

Wiodącym tematem moich prac jest gmina Luzino, mój dom. Przestrzeń wsi potraktowałam jako inspirację do kreatywnego interpretowania. Konfrontuje w nich widoki współczesnego Luzina i tego, które pamiętam z lat dziecinnych.

Wystawa „Cztery Pory Roku” przedstawia prace wykonane w technice ołówka i kredki. Powstawały przez ok. 2 lata, dzięki czemu mogłam uważniej zaobserwować zmiany jakie zachodziły w otoczeniu i przyrodzie.”

Małgorzata Kotłowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale rzeźby. Oprócz tej dyscypliny sztuki zajmuje się także malarstwem i rysunkiem. Jest zdobywczynią pierwszej nagrody na Triennale Sztuki Pomorskiej w 2016 roku. Jej praca dyplomowa pt. „Przemijanie” znalazła się wśród finałowych rzeźb Art Noble, Festiwalu Sztuki „Miasto Gwiazd” w Żyrardowie. Obecnie zawodowo związana jest z Młodzieżowym Domem Kultury w Gdyni.

O artystce wypowiada się prof. Stanisław Radwański w następujący sposób:

Pomimo szerokiego spektrum inspiracji artystyczna aktywność Małgorzaty Kotłowskiej pozostaje spójną propozycją plastyczną. W jej pracach można dostrzec prymat sugestywnie wydobytej atmosfery ponad detalem. Dążenie do syntezy nadaje pracom Małgorzaty Kotłowskiej wymiar uniwersalny. Istotny staje się sam proces powstawania realizacji, podyktowany rytmem ulotnych emocji.

 

 

Font Resize