Wystawa grafik Małgorzaty Kotłowskiej już od 14 stycznia

Zapraszamy na kolejną wystawę z cyklu ArtGOK Luzino do Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie już od piątku 14 stycznia. Tym razem będzie można się zetknąć z pracami utalentowanej artystki młodego pokolenia zamieszkałej w Luzinie, Małgorzaty Kotłowskiej.

Oto co mówi o ekspozycji sama artystka:

„Inspiracją do stworzenia rysunków prezentowanych na wystawie były widoki, które codziennie towarzyszą mi podczas drogi do domu. Początkowym zamiarem  było ukazanie jednego widoku, który zmienia się wraz z porami roku, lecz z czasem pomysł ewoluował o wykorzystanie kolejnych perspektyw.

Wiodącym tematem moich prac jest gmina Luzino, mój dom. Przestrzeń wsi potraktowałam jako inspirację do kreatywnego interpretowania. Konfrontuje w nich widoki współczesnego Luzina i tego, które pamiętam z lat dziecinnych.

Wystawa „Cztery Pory Roku” przedstawia prace wykonane w technice ołówka i kredki. Powstawały przez ok. 2 lata, dzięki czemu mogłam uważniej zaobserwować zmiany jakie zachodziły w otoczeniu i przyrodzie.”

Małgorzata Kotłowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale rzeźby. Oprócz tej dyscypliny sztuki zajmuje się także malarstwem i rysunkiem. Jest zdobywczynią pierwszej nagrody na Triennale Sztuki Pomorskiej w 2016 roku. Jej praca dyplomowa pt. „Przemijanie” znalazła się wśród finałowych rzeźb Art Noble, Festiwalu Sztuki „Miasto Gwiazd” w Żyrardowie. Obecnie zawodowo związana jest z Młodzieżowym Domem Kultury w Gdyni.

O artystce wypowiada się prof. Stanisław Radwański w następujący sposób:

Pomimo szerokiego spektrum inspiracji artystyczna aktywność Małgorzaty Kotłowskiej pozostaje spójną propozycją plastyczną. W jej pracach można dostrzec prymat sugestywnie wydobytej atmosfery ponad detalem. Dążenie do syntezy nadaje pracom Małgorzaty Kotłowskiej wymiar uniwersalny. Istotny staje się sam proces powstawania realizacji, podyktowany rytmem ulotnych emocji.