Zaproszenie na wydarzenie Luzino Centrum Koncertowym

Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie pod batutą Marcina Grzywacza zaprasza Państwa na swój pierwszy koncert w nowym składzie dla luzińskiej publiczności.

Termin: 15 sierpnia
Godzina: 18:30
Miejsce: Nowy Park w Luzinie „Przy sosnach”

Obiecujemy moc atrakcji, burzę artystycznych uniesień, efektowne popisy solistów, atrakcyjną konferansjerkę i wreszcie doskonałą zabawę dla całych rodzin.

Nie sposób nie wspomnieć tutaj o fenomenie naszej orkiestry. To wspaniali, ogarnięci niegasnącą pasją Muzycy amatorzy, którzy poza wykonywaniem swej pracy w różnych zawodach i obok życia rodzinnego, znajdują czas i energię, by pod auspicjami Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie spotykać się na próbach, doskonalić swoje umiejętności i wspólnie tworzyć niezapomniane wykonania. Ich pasję i zaangażowanie słychać w każdym emitowanym dźwięku, czyniąc ten zespół żywiołowym, szalonym, sugestywnym i niezwykle ambitnym, co potwierdzą wykonania trudnych i skomplikowanych, ale jakże efektownych aranżacji utworów.

Usłyszymy między innymi:

„Paris Montmartre” – To piękna mieszanka słynnych francuskich chansonów, zaaranżowana na koncertową orkiestrę dętą przez Toshio Mashimę, zaś na skład naszego zespołu opracowana przez wybitnego aranżera – Rafała Ringwelskiego.
Zawiera następujące tytuły: Sous le Ciel de Paris, Moulin Rouge, La Vie en Rose, Les Feuilles Mortes (znany również jako Jesienne Liście) oraz C’est si Bon.

Dzięki tej ciekawej, nowej publikacji, do naszego koncertu dodamy odrobinę francuskiego wyrafinowania, a wraz z Eweliną Kuc – artystką, wokalistką, aktorką, pedagogiem (od niedawna mieszkanką Luzina), która zgodziła się wykonać dla Państwa partię wokalną, należy się spodziewać świeżości, sugestywności i dojrzałości wykonania.

„Brasilia Carnaval” – To pozycja muzyczna autorstwa Normana Taylora, przenosząca słuchaczy, jak i wykonawców, w egzotyczny świat temperamentnego i brawurowego brazylijskiego karnawału. Wykonany przez naszą orkiestrę utwór sprawi, że krew w żyłach będzie wrzeć w rytmie żywiołowej samby. Moc akordów, potęga brzmienia, kolorystyka oraz kunszt wykonawczy sprawią, że partia solowa wcale nie pozostanie osamotniona, gdyż tutaj każdy instrument i jego wirtuoz są najważniejsi.

„Roll Tide” – To fascynujący przykład hipnotycznej muzyki filmowej. Utwór pochodzący z filmu „Karmazynowy Przypływ” został skomponowany przez Hansa Zimmera, światowej sławy kompozytora, który zasłynął tworząc m.in. muzykę do filmów „Piraci z Karaibów”, „Interstellar”, „Incepcja”, „Rain Man”. Naszą aranżację, w opracowaniu Rafała Ringwelskiego, zaprezentujemy przy gościnnym udziale solisty, luzinianina – Marcina Kryży (gitara elektryczna) oraz z towarzyszeniem Wejherowskiego Chóru Męskiego HARMONIA. Partię gitary basowej wykona – Instrumentalista – waltornista ze składu orkiestry.

O słowo wiążące oraz nastrojowe wprowadzenie słuchaczy w świat morskich historii zadba – Ewelina Kuc.

To tylko kilka opisów czekających nas pozycji muzycznych, z których każda będzie oryginalna, nastrojowa, porywająca i niezapomniana. Zadbamy, by każdy wymagający słuchacz odnalazł w naszym koncercie coś dla siebie. Sprawimy, że Luzino zatętni najwyższym poziomem bardzo atrakcyjnie podanej kultury.

Chcemy, byście Państwo wszyscy byli dumni ze swojej orkiestry, gdyż Muzycy instrumentaliści wywodzą się przecież z naszych rodzin, z naszej społeczności.

Serdecznie zapraszamy
na występ i liczymy na wspaniałą wspólną zabawę.

Wystąpią:
Orkiestra Dęta Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie
Ewelina Kuc – wokal
Marcin Kryża – gitara
Chór Harmonia
Marcin Grzywacz – kapelmistrz

Patronat medialny: Pomorze Kultury, Gazeta Świętojańska

Warto podkreślić, że tego dnia od godz. 14:00 nasz partner Fundacja DKMS przygotowała zbiórkę chętnych do zapisania się w bazie dawców szpiku.

W ramach przygotowanego wydarzenia:
– pokaz samochodów sportowych
– animacje dla dzieci itp.