ART GOK GALERIA LUZINO – Marian Mielewczyk

8 lipca obejrzeliśmy pierwszy wernisaż w ramach Art GOK Galeria Luzino zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie w partnerstwie z Galeria Luzino.

 Marian Mielewczyk, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, wydziału Sztuk Pięknych. Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym, ale także rzeźbą i rysunkiem. Brał udział w wielu plenerach,  wystawach regionalnych i ogólnopolskich. Za swoją działalność otrzymał odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na wystawie 4 x LAS , Marian Mielewczyk w technice pasteli stara się przekazać miękkość i delikatność natury. Pastel uznaje się za wyrafinowaną i wymagającą technikę artystyczną.Technika pastelu, nazywana też techniką suchych farb, daje artyście dużą swobodę tworzenia. Jej uroda i zalety polegają na tym, że artysta może uzyskiwać różnorodne efekty zbliżone zarówno do rysunku, jak i do malarstwa. Pastel daje możliwość posługiwania się bardzo szeroką paletą barwną, co zapewnia duże zróżnicowanie kolorystyki i bogactwo tonu. Warto przyjrzeć się temu z bliska, na wystawie 4 x LAS do 21 lipca 2020 r.

Dopełnieniem wystawy była oprawa muzyczna Moniki Topp.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie i Galeria Luzino.

Specjalne podziękowania dla: Joasia BertrandTomasz Fopke, Szkoła Podstawowa nr 2 im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie, ZHU TRAK i Nadleśnictwo Strzebielino, Lasy Państwowe za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Wernisaż z cyklu ARTGOK w Luzinie

Dziś miał miejsce wernisaż malarstwa Mariana Mielewczyka, jest to pierwsza wystawa z cyklu ARTGOK w Luzinie.@LuzinoGOK @GminaLuzino

Gepostet von Twoja Telewizja Morska am Mittwoch, 8. Juli 2020