Czesław Niemen, Marek Grechuta, Anna Jantar, Edyta Geppert, Zbigniew Wodecki, Adam Aston, Tadeusz Faliszewski, Stanisław Soyka, Krystyna Prońko, Zdzisława Sośnicka, Hanna Ordonówna
11 listopada o godz. 17:00 na fanpage’u Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie (fb.com/LuzinoGOK) odbędzie się transmisja na żywo koncertu muzyki z repertuaru Legend Polskiej Piosenki. Artystami, którzy wezmą udział w wydarzeniu będą muzycy związani z Trójmiastem pod kierownictwem Justyny Tuckiej – wokal.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie
Partner: Restauracja Trzy Korony
Współpraca i sponsorzy: Szkoła Języków Obcych Five Stare, Ence Pence, GOSRiT Luzino
Koncert odbędzie się z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i wypełnią go w większości wybrane, najważniejsze polskich piosenek ostatnich dziesięcioleci takie jak Dni, których nie znamy, Jesteś lekiem na całe zło, Aleja gwiazd. Ponadto w pierwszej części muzycy wykonają piosenki z 20-lecia międzywojennego, m.in. „W Siódmym Niebie” Adama Astona i „Na pierwszy znak” wspomnianej Hanny Ordonówny.
Ambicją GOK Luzino jest pokazywanie nieco innego, ale przemyślanego sposobu świętowania wydarzeń z kalendarza świąt w Polsce. Dobór repertuaru na listopadowy wieczór nie jest przypadkowy, ponieważ pokazuje w szerokim przekroju doświadczenia artystów różnych pokoleń. 20-lecie międzywojenne przyniosło Polsce wiele ważnych piosenek, które wzmacniały ducha i poprawiały humor. Później, w latach 70’ i 80’ pojawiło szereg piosenek pokazujących bardzo indywidualne rysy charakterów ich wykonawców. Piosenki zaplanowane w koncercie będą przypominały te właśnie najpiękniejsze muzyczne owoce ich pracy.
Wieczór przeplatać będą recytacje wierszy wybitnych polskich poetów Leopolda Saffa, Wisławy Szymborskiej, Konstantego Idefonsa Gałczyńskiego oraz Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w wykonaniu aktora związanego z Teatrem Roma, Pawła Mielewczyka.
WYKONAWCY:
Justyna Tucka – wokal
Jakub Janoszek – pianino
Mateusz Jaremko – gitara
Maciej Młóciński – gitara basowa
Nikodem Wojtkiewicz – instrumenty perkusyjne
Paweł Mielewczyk – słowo, aktor Teatru Roma
Paweł Mielewczyk (aktor) – aktor, aktor dubbingowy, wokalista, muzyk. Absolwent Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej przy Teatrze Muzycznym w Gdyni. Ukończył się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im F. Chopina w Wejherowie, Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku oraz w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Do 2012 roku aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie brał udział w spektaklach „Skrzypek na dachu” (Motl), „Grease” (Roger), „Fame-Sława” (Schlomo), „Shrek” (Świnka) oraz „Lalka”, „Spamalot”, „Foczka akrobatka”, „Francesco” i „Błogoslawieni”. Z Teatrem Roma związany od 2015 roku.
Justyna Tucka (wokal) – Absolwentka Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Występowała jako solistka z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie oraz z Big-bandem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Brała udział w finale I Konkursu Interpretacji Piosenek J. Przybory i J. Wasowskiego w „Teatrze na plaży” w Sopocie. Występowała w Wołyńskim Akademickim Teatrze Dramatycznym w Łucku z okazji obchodów Święta z repertuarem polskich piosenek międzywojennych. Uczestniczyła w trzeciej edycji “Bitwy na głosy” w drużynie Beaty Kozidrak. Od kilku lat dzieli się pasją pracując jako nauczyciel śpiewu. Brała udział w warsztatach prowadzonych przez Janusza Szroma, Grażynę Auguścik, Mieczysława Szcześniaka i Dorotę Miśkiewicz.
Jakub Janoszek (pianino) – jest pianistą jazzowym aktualnie działającym na Gdańskiej scenie jazzowej. Ukończył Akademie Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Włodzimierza Nahornego oraz Sławka Jaskułke. Darzy miłością zarówno świat muzyki jazzowej jak i muzyki klasycznej co niewątpliwie przyczyniło się do stworzenia jazzowych transkrypcji utworów Fryderyka Chopina. Jak twierdzi tylko synteza wielu dziedzin muzycznych w pełni kompletuje warsztat oraz duszę „poszukującego” muzyka. Jest również autorem MiniAnimal project, który łączy w sobie styl muzyki klasycznej politonalnej, sonorystycznej z ideą improwizacji jazzowej. Kompozytor, aranżer oraz producent muzyczny oraz członek zespołu „Tribute to Billie” odnoszącego ogromny sukces na europejskiej scenie popowej.
Mateusz Jaremko (gitara) – Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale jazz i muzyka estradowa. Uczestnik mistrzowskich warsztatów gitarowych, które prowadził Pat Metheny. Współtworzy wiele muzycznych projektów głównie na terenie Trójmiasta w tym m.in. Justin Timberlake Tribute. Aktualnie pracuje nad wydaniem debiutanckiej płyty.
Maciej Młóciński (gitara basowa) – absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie kontrabasu, którą ukończył z wyróżnieniem w 2004r. Jednocześnie jego pasją jest granie na gitarze basowej, której możliwości odnajduje w różnych stylach i gatunkach muzycznych. Na obu tych instrumentach realizuje się pracując w „Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku, z którą nagrał wiele płyt, m.in. z Richardem Galliano. Jest współzałożycielem zespołu „Tango Cancion”, rockowego „NotSoScary”, ponadto występuje w licznych składach muzycznych – jazzowych, popowych, bluesowych, folkowych, również jako muzyk sesyjny. Gościł na wielu scenach polskich i zagranicznych (Litwa Łotwa, Niemcy, Finlandia, Turcja, Hiszpania, Rosja, Brazylia, Peru i USA).
Nikodem Wojtkiewicz (instrumenty perkusyjne) – absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie perkusji ad. Mirosława Adrjanczyka i mgr Macieja Lange. Odnajduje się swobodnie zarówno w szeroko rozumianej muzyce rozrywkowej jak i muzyce klasycznej. Brał udział w wielu koncertach na terenie Europy i świata współtworząc różnorodne dzieła muzyczno-widowiskowe. Na co dzień współpracuje z takimi zespołami jak: Down Town Brass, Maja Biesek Quartet, Loveina, Dwa na Dwa, Trio Per Ka. Realizuje się również jako nauczyciel perkusji oraz muzyk sesyjny.