Szanowni Państwo,
Wczoraj przeżyliśmy wyjątkowy dzień dla kultury w naszej gminie. Magia Nocy Świętojańskiej dała nam tak potrzebny impuls do integracji wokół działań twórczych, ożywiła umysły i podniosła na duchu. Udało się zaprosić wielu Partnerów, którym w tym miejscu jako zespół GOK Luzino chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować. Żadne wydarzenie nie jest w stanie się odbyć bez szerokiej współpracy osób, firm i instytucji.
Mamy nadzieję, że nikogo w tym miejscu nie pominiemy, a podziękowania kierujemy dla Luzino.eu – Gmina Luzino i p. wójta Jarosława Wejera za wsparcie koncepcji projektu i zgodę na udostępnienie parku pod wydarzenie.
Dziękujemy wszystkim tancerkom Teatru Tańca GOK Luzino, Pro GOK i Teatr Tańca Sarasvati Dance of Sarasvati Theatre, Creative Dance Rumia, a także rodzicom i opiekunom, którzy dowozili dziewczynki na próby, pomagali podczas przygotowań do spektaklu i samego wydarzenia, angażowali się bezinteresownie w wiele kwestii około artystycznych, niezbędnych do końcowego sukcesu. Dziękujemy za piękny spektakl na szarfach oraz główny punkt wieczoru spektakl Pod Lśniącym Księżycem! Kierujemy ogromne wyrazy wdzięczności do Sangmo Borysiewicz za jej wytężoną pracę twórczą nad choreografią, reżyserię i pomysł spektaklu, pełne zaangażowanie i współpracę w wydarzeniu, ogrom poświęcenia i tchnięcie w nas wszystkich pozytywnej energii. Yeshe Sangmo, to był czad, brawo!
Dziękujemy zespołowi Biblioteka Luzino za pomysł i stworzenie ciekawego stoiska dot. tradycyjnych podań kaszubskich.
Dziękujemy Pani Halinie Szulc za przeprowadzenie warsztatów z makramy.
Dziękujemy Panu Reiner Mattar za udział artystyczny jego i jego uczniów w części koncertowej imprezy na gitarach.
Dziękujemy członkom chórów Rady Chórów Kaszubskich, w tym Chór Lutnia z Luzina i jej przewodniczącemu Tomasz Fopke za udział w spektaklu finałowym.
Dziękujemy Teater Zymk i Grupie Biersztuba za zaprezentowanie spektaklu „Zôrno w Zemi Bòrówców”.
Dziękujemy Karolinie Tylki i Aleksandrze Fijałkowskiej za poprowadzenie stoiska wyrobu ceramiki.
Dziękujemy Wojtkowi Szymańskiemu za malowanie na płótnie słowiańskich symboli.
Dziękujemy Marlena Wilkowska za poprowadzenie imprezy.
Dziękujemy 70 Luzińska Wodna Drużyna Harcerska za pomoc przy zabezpieczeniu medycznemu imprezy i wsparcie organizacyjne.
Dziękujemy Ochotnicza Straż Pożarna w Luzinie za zaangażowanie przy organizacji kwestii bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Dziękujemy KGW ,,Sami Swoi” Kochanowo za przeprowadzenie warsztatów wikliny.
Dziękujemy członkom zespołu Tatk je złi oraz Stowarzyszenie Twórczej Aktywności Rodzin „Fistaszki” za nieodzowną pomoc organizacyjną zarówno w przygotowaniach jak i w trakcie trwania wydarzenia.
Dziękujemy duetowi Marcin Kryza i Patrycja Klein za opracowanie i wykonanie muzycznej oprawy wydarzenia.
Dziękujemy Pułk Czarnieckiego za przygotowanie kilku punktów imprezy, pokazu kucia noży, wyrobu skórzanych elementów, szkolenia z walki piankowymi szablami, a także za efektowny fire show na końcu imprezy i wóz, przy którym uczestnicy imprezy robili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Dziękujemy Lęborskie Bractwo Historyczne za szybką reakcję i wypożyczenie namiotów na wydarzenie.
Dziękujemy wolontariuszkom, Żanecie i Paulinie Stenka i wielu, wielu innym.
Dziękujemy sierż. sztab. Małgorzacie Bichowskiej – Kreft, asp. Grzegorzowi Bulczakowi, sierż. Bartoszowi Mach oraz Panu Grzegorzowi Slas za zaangażowanie i błyskawiczną reakcję.
Kierujemy podziękowania dla wszystkich sponsorów, którzy wsparli nas materialnie i finansowo, a były to firmy: Hewelix Usługi Ogólnobudowlane, WP Waga, TomLech Tomasz Kafel, Klub Jeździecki Barłomino (Stajnia Barłomino), Neopunkt Galeria Luzino, Kancelaria Adwokacka Wiesław Trepczyk, Słodka Porcja Luzino.
Dziękujemy partnerom medialnym, Radio Gdańsk S.A., Twoja Telewizja Morska, portalowi Nadmorski24.pl Pomorzu Kultury, Pulsowi Wejherowa, Platformie Teatrów Amatorskich, Gazecie Świętojańskiej i Biersztubie.
Dziękujemy także TVP3 Gdańsk, która rejestrowała przez kilka godzin relacje z poszczególnych punktów imprezy.
Mamy nadzieję, że spotykamy się po raz pierwszy, ale nie ostatni w Parku im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie przy okazji sobótek. Mamy nadzieję, że nikogo nie zawiedliśmy i że to jest dopiero pierwsza z wielu okazji, w której uda nam się w tej przestrzeni zorganizować coś naprawdę ciekawego!